Knižní prvotina

Autorka

ANNA BENA (vl. jménem Stanislava Šedivcová, nar. 1973) si Vám tímto dovoluje představit svou knižní prvotinu, kterou v prosinci 2020 vydala samonákladem. 

Autorka je vypravěčkou příběhů a „sběratelkou kostí“ se smyslem pro detail a vypointování příběhu. Poskládala čtenářsky poutavý výběr literárních žánrů, jejichž leitmotivem je oslava života, mateřství, rodiny, přátelství, běhu jako terapie a vztahů obecně.  

S humorem a sebereflexí sobě vlastní sestavila ve třiadvaceti kapitolách mozaiku života od základní školy do blížící se padesátky, na jejímž konci je hluboké sebepoznání a potvrzení staré známé pravdy, že všechno zlé je pro něco dobré.

Autor Anna Bena
Spolupracovníci

Výtvarnou část ztvárnili dva umělci s výraznými rukopisy: mladá kanadská malířka s českými kořeny Lauren Grace Copps a malíř a tatér Lukáš Solík. Každý z nich a oba dva společně vytvořili svébytný výtvarný příběh. 

Grafickou stránku knihy připravila a realizovala Tereza Štechová.   

Výsledkem naší spolupráce se stala kniha „NEODEJDU, DOKUD TĚ NEUVIDÍM”, jejímž mottem je „Od základky do padesátky ve třiadvaceti kapitolách”.  

 Ze srdce vám všem děkuji!    

                                                                                                                 Anna B.  

ANNA BENA Merch

S úžasnými ilustracemi a fotografiemi z knihy NEODEJDU, DOKUD TĚ NEUVIDÍM jsme vytvořili originální ANNA BENA Merch

Ukázka z knihy

Mám nádherného, zdravého syna, muže, jsme rodina a minulost jsem schovala do šuplíku, kam se nemám potřebu ani chuť dívat. Moji kluci a náš domov jsou moje štěstí. Přesto mi zvědavost nedá a dopis otevřu. Je od Pedra. Je v něm vyznání. Ve španělštině. Ptá se na miminko. 

Píše, jak se mám, jestli se nechci někdy vidět, a celý dopis vyznívá tak, že jeho „Už tě nemiluju!“, když se jednou před pár lety náhodně potkáme v našem rodném městě, asi není tak úplně pravda. Od toho večera, kdy se Pedro spustil po hromosvodu ze střechy naší sedmi­patrové bytovky a já málem dostala infarkt, když přilepil…